گرامیداشت ششم بهمن سال ۶۰ در آمل سال ۱۳۹۷

آیین گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد حماسه ششم بهمن سال ۶۰ مردم آمل با حضور قشرهای مختلف مردم و مسئولان این شهرستان برگزار و از دو کتاب مربوط به این حماسه مردمی نیز رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده سپاه کربلا مازندران در این آیین که دیشب در مصلای بزرگ قدس این شهر برگزار شد ، با تکریم و ادای احترام به مقام ۴۱ شهید حماسه مردمی آمل گفت : این که حماسه مردمی ششم بهمن آمل برای تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی ، عزتمند و ماندگار شد به برکت غیرت انقلابی مردم آمل بود که با ایستادگی بصیرانه و تقدیم بیش از ۴۱شهید و دهها جانباز بوده است.

سردار محمدحسین بابایی افزود: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا دهه های اخیر ، مشکل اصلی و دشمنی ها علیه ایران ، کج فهمی و نفهمی استکبار از آموزه های انقلاب اسلامی بوده و ملت ما در سال های پس از انقلاب ، هشت سال دفاع مقدس و تاکنون ایستادگی کرده است.

وی ادامه داد : متاسفانه دشمنان این نظام و انقلاب همواره تلاش کردند تا با هرگونه اقدامی مردم را از مسیر انقلاب و کشور دور کنند ولی به برکت هوشیاری و آگاهی مردم ما همواره مرتکب اشتباه شدند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه گروهک اتحادیه کمونیست در انتخاب خطه مازندران و شهرستان آمل اشتباه کردند ، چرا که آمل پایگاه حکومت علویان و مردم این شهر ریشه اعتقادی و باور عمیقی به اهل بیت و انقلاب اسلامی داشتند و دارند، گفت: کارنامه این شهرستان در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس نیز درخشان و بی بدیل بوده است.

سردار بابایی، با بیان اینکه تحریم های نابرابر اقتصادی دشمن هرچند باعث بروز مشکلاتی برای مردم وکشور شده است، گفت، سران آمریکا و همپیمانانش بدانند مردم ما پای انقلاب ایستادگی دارند و خودشان را خسته نکنند وامروز هم جوانان انقلابی و با بصیرت آمل درتداوم این انقلاب جانفشانی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه مردم آمل بابت پیام تاریخی امام راحل که از حماسه مردمی این شهر در ششم بهمن سال۶۰ تشکر وقدردانی کردند، گفت: امروز همه مردم به خصوص نسل های جوان جامعه نسبت به حفظ میراث شهدا وادامه راه نورانی آنها مسئولیت دارند وامید است این انقلاب با مقاومت وایستادگی به دوران پرافتخار خود ادامه داد.

رو نمایی از دو کتاب ومستند ششم بهمن

دراین آیین دو جلد کتاب به نام های حماسه ششم بهمن نوشته ” مصطفی راعی اسکی” و ” زندگی بعد از تو” اثر خانم ” زهرا قلی پور” و همچنین مستند ” هزارسنگر دل ها” کاری از صداوسیمای مرکز مازندران با حضور امام جمعه وفرماندار آمل و فرمانده سپاه کربلا مازندران رونمایی شد.

در سحرگاه ششم بهمن سال ۱۳۶۰ گروهی از اتحادیه منافقان به تعداد بیش از ۱۱۰ نفر از جنگل های آمل به این شهر حمله کردند که مردم این شهرستان با ایستادگی در مقابل آنان در چند ساعت این توطئه را ناکام گذاشتند.

در این حماسه مردمی ۴۱ نفر شهید و ۱۲۰ تن هم مجروح شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست