ولی الله کارگر

ولی-اله-کارگر
اطلاعات پرونده

نام : ولی الله

نام خانوادگی : کارگر

نام پدر : نصرالله

عضویت : بسیج

تحصیلات : فوق دیپلم نظامی(دیپلم دبیرستان)

یگان خدمتی : سپاه آمل

مسئولیت :

شغل : بسیج

تاریخ شهادت : ۱۳۶۰/۰۸/۱۸

عملیات :

موضوع شهادت : درگیری با منافقین در جنگل آمل

محل شهادت : جنگل آمل

نحوه شهادت : اصابت تیر به قلب

گلزار : میخران و چندرمحله آمل

خاطرات شهید

مادرشهید: ایشان آن زمان عضو انجمن اسلامی بودند یک روز سیمان سهمیه ای آوردند و یکی از خانمهای محل که سهمیه او را داده بودند و داشت ساختمان درست می کرد اعتراض کرد که سهمیه او کم است و از روی عصبانیت یک آجر را بر می دارد و بر سر شهید می زند و سر او را می شکند ایشان در مقابل این برخورد نه تنها چیزی به او نگفتند و عصبانی نشدند بلکه در جواب دیگران گفتند:« اشکال ندارد ایشان متوجه قضیه نبودند و آگاهی ندارند.»

همسر شهید: ایشان یک روز می خواستند در مورد رفتن به جبهه با من صحبت کنند و من گوشم را گرفتم و گفتم من اصلاً گوش نمی دهم. آن زمان روح الله کوچک بود و در گهواره بود، دیدم پسر بزرگم از در وارد شد و ایشان گفتند من با پسرم صحبت می کنم با تو صحبت نمی کنم، گفت:« علی اکبر من بروم به جبهه؟» پسرم گفت:« نه! تو بروی شهید شوی من بی بابا می شوم» که دیدم ایشان به گریه افتادند و چیزی نگفتن. ایشان یک روز کشیک بودند یک روز هم در خانه بودند. روز آخری که داشتند می رفتند نوبت کشیک ایشان نبود، آقای شعبانی به ایشان گفتند شما امروز نمی خواهد بروی قبول نکرد و با ما خداحافظی کرد و صبح رفت، آن روز چهره اش نورانی و زیبا شده بود به من الهام شده بود که شهید می شود آن لحظه فقط دلم می خواست نگاهش کنم.

زن عموی شهید- مولود راعی: آن زمان ها ما در خانه تلویزیون نداشتیم و شهید کارگر در خانه شان تلویزیون داشتند. بعضی شب ها ایشان تلویزیون را به خانه ما می آوردند و می گفتند» زن عمو شما تلویزیون ندارید و دوست دارید تلویزیون نگاه کنید امشب تلویزیون را می آورم خانه شما.»

پرونده شهید

پرونده بخش اول


پرونده بخش دوم


پرونده بخش سوم


پرونده بخش چهارم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست