مجيد قليچ

مجيد قليچ
اطلاعات پرونده

نام : مجيد

نام خانوادگی : قليچ

نام پدر : فضل الله

عضویت : بسیچ

تاریخ شهادت : ۱۳۶۰/۱۱/۰۶

محل شهادت : آمل

علت شهادت : درگیروی با منافقین روز حماسه اسلامی ششم بهمن آمل سال ۶۰

خاطرات شهید
برادر شهید : شهید به حق الناس بسیار احساس مسئولیت می کرد هر زمانی که ایشان در اداره بازرگانی مسئولیت توزیع حلب ساختمان بودند با توجه به این که پدرم مشغول ساختن یک سرپناه خیلی ساده بود سهمیه حلب ما به اندازه ای بود که مقداری از سربندی ساختمان خالی مانده بود پدرم رو به شهید کرد و گفت چندتا حلب اضافه تر بده که حداقل اتاقی را که مربوط به خودت است را سربندی کنیم جالب این که شهید در جواب گفت : پدر جان مال چه کسی را بیاورم بدهم به شما اگر این کار را بکنم خیانت به بیت المال است و گناه کبیره و پس بگذار اتاق من بدون سقف باشد و این شد برای خود کاخی در آخرت بنا کرد.
برادر شهید : تواضع و فروتنی ایشان بسیار قابل ستایش بود چون در کمال قدرت بسیار خاضع و فروتن بودند و نسبت به زیر دستان بسیار مهربان و از حجب و حیای بالایی برخوردار بودند در امانتداری و حفظ اسرار ید طولایی داشتند . در کارها سعه صدر داشتند . دارای صفا و صمیمیت بودند در برابر مشکلات زندگی بسیار صبر و استقامت داشتند . در انجام امور دارای نظم و ترتیب بودند و وفای به عهد زبانزد عام و خاص بودند .
پدر شهید : به شهید گفتم پسرم مراقب خودت باش نکند این مزدوران کوردل به تو حمله کنند و او در جواب می گفت پدر جان آنها هیچ وقت به رو به روی من نمی آیند و به من حمله نمی کنند بلکه از پشت و یا این که در شب حمله می کنند و همین طور هم شد ساعت ۱۲ و نیم شب شهید در انجمن اسلامی بود صدای تیراندازی شنید فوراً با موتور عازم سپاه شد تا از جریان مطلع شود که در نزدیکی سپاه از درون کوچه ای موتور او را به رگبار گلوله بستند و تیری به شکمش خورد و به شهادت رسید . 
پرونده شهید

پرونده بخش اول


پرونده بخش دوم


پرونده بخش سوم


پرونده بخش چهارم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست