اطلاعات پرونده

نام : فتح الله

نام خانوادگی : منفرد

نام پدر : رضا

عضویت : بسیج

تحصیلات : دیپلم

یگان خدمتی :

مسئولیت :

شغل : اصناف

تاریخ شهادت : ۱۳۶۰/۰۶/۱۸

عملیات :

موضوع شهادت : ترور توسط منافقین

محل شهادت : آمل

نحوه شهادت : اصابت تیر مستقیم به قلب و سر

گلزار : امام زاده ابراهیم آمل

وصیت نامه شهید
وصیت نامه

 

۱٫    از آنجایی که مرگ را در چنین شرایط حساس مملکتی، برای هر مسلمان متعهد و مسئول یک وظیفه می دانم؛ وظیفه ای که در راه خداود و نماینده اش، امام امت است، لذا نصب اطلاعیه و عکسم را بر در و دیوار به هیچ عنوان ضروری نمی دانم و رعایت این امر را ازارگان های انقلابی و خانواده ام خواهانم.

۲٫    در مورد مغازه! خواسته من این است که اولاً اجناس، با قیمتی مناسب در اختیار مردم گذاشته شود تا مبادا خدای نکرده موجب نارضایتی مردم از نحوه ی فروش و در نتیجه موجب نارضایتی از انقلاب شود. و ثانیاً مقداری از سهم من به خانواده های بی سرپرست و کم درآمد که در نامه برادرم به چند نفر از آن ها اشاره نمودم، اختصاص داده شود.

سفارش من به شما این است که نسبت به انقلاب و رهبر عزیزمان وفادار باشید و از روحانیون متعهد پیروی کنید تا از مسیر اسلام خارج نشوید. در انجام واجبات و ترک محرمات به خصوص رعایت حق الناس بکوشید. با قرآن مانوس باشید تا چراغ راهتان و مانع لغزش شما گردد. و از خواهران عزیزم می خواهم که در حفظ حجاب خود کوشا باشند چرا که حجاب آنان باارزش تر از خون شهید است.

خاطرات شهید

ایشان در یک خانواده متدین و مذهبی در سال ۳۲ در آمل متولد شدند. ایشان دوران تحصیل خود را به خوبی پشت سر گذاشتند و بعد از گرفتن دیپلم به کار مغازه داری مشغول شدند و در کنار آن فعالیت های انقلابی انجام می دادند ایشان سرانجام در روز ۱۸ شهریور سال ۶۰ در آمل توسط منافقین به شهادت رسیدند.

برادر شهید- محمدتقی منفرد: ایشان فردی با ایمان و خوش رفتار بودند و عاشق امام(ره) بودند بیش تر اوقات جلسه قرآنی تشکیل می دادند و کارهای فرهنگی می کردند، اعلامیه های امام(ره) را پخش می کردند.

شهید در بین مردم وخانواده بسیارمهربان وبااخلاق بودو بسیاردرکارهاصداقت داشت نسبت به قرآن وخواندن دعا بسیارپایبند بود . حق الناس رارعایت می کرد .نظم و انضباط و دارای سعه صدر ، گفتار در عمل ،امانتداری واخلاق درعمل،تواضع وفروتنی،حجب وحیا،وفای به عهد، پایبندی به مسائل شرعی . نمازاول وقت وشرکت درنمازجماعت ازویژگیهای شهید بوده است.

پرونده شهید

پرونده بخش اول


پرونده بخش دوم


پرونده بخش سوم


پرونده بخش چهارم


2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست