اطلاعات پرونده

نام : علی اکبر (گودرز)

نام خانوادگی : مشرفی

نام پدر : هوشنگ

عضویت : بسیج

تحصیلات : متوسطه

یگان خدمتی :

مسئولیت :

شغل : هنرمند – ورزشکار

تاریخ شهادت : ۱۳۶۰/۰۵/۲۰

عملیات :

موضوع شهادت : ترور توسط منافقین

محل شهادت : آمل

نحوه شهادت : اصابت تیر مستقیم توسط منافقین

گلزار : امام زاده ابراهیم آمل

وصیت نامه شهید

*توصیه نامه شهید علی اکبر مشرفی*

به شما توصیه می کنم فرمانبردار محض ولایت فقیه باشید و از روحانیت متعهد پیروی کنید. با کسانی که با این انقلاب به مخالفت بر می خیزند مبارزه کنید چرا که آنان مخالف دین هستند و تا جایی که در توان دارید برای حفظ این انقلاب کوشا باشید. دفاع از مملکت و ناموس خود را مثل نماز و روزه واجب بدانید. همیشه در کارهایتان به خدا توکل کنید.قرآن بخوانید و به آن عمل کنید. عزیزان به والدین خود احترام بگذارید و به آنها نیکی کنید. 

خاطرات شهید

ایشان در سال ۴۰ در آمل در یک خانواده متدین و مذهبی متولد شدند. ایشان تنها فرزند پدر و مادر خود بودند و در کنار آن ها با مسائل دینی و مذهبی آشنا شدند. ایشان دوران تحصیل خود را یکی پس از دیگری به خوبی پشت سر می گذاشتند و در کنار آن نیز فعالیت های انقلابی هم داشتند. ایشان در بیستم مرداد سال ۶۰ در درگیری با منافقین در آمل به شهادت رسیدند.

مادر شهید: آن روز قبل از اینکه به شهادت برسد ۴، ۵ نفر از دوستانش ناهار خانه ما بودند، آن ها ناهار را خوردند و نمازشان را خواندن و رفتند بیرون، بعد از چند ساعت من هم رفتم بیرون که صدای تیر و تفنگ شنیدم، سلیمان را دیدم که دارد می رود و گریه می کند گفتم چرا گریه می کنی گفت چیزی نیست تو پشت سر من نیا، من به سمت انجمن اسلامی رفتم و دیدم جلوی انجمن خیلی جمعیت است و می گویند علی را کشتند.

دوست شهید- حسین طریقی: ایشان بسیار باهوش بودند ایشان دستگاهی ساخته بودند که به دوستانش با موج  رادیو پیام می داد و در گشت های شبانه با هم در ارتباط بودند. FM

دوست شهید- حسین ثالث: دم پل درگیری شده بود که ایشان رفتند، ما هم پشت سرشان رفتیم.درگیری بعد از زد و خوردها به بحث سیاسی تبدیل شد، ایشان تنهایی کاری کردند که آن دو نفر کنار رفتند .آنقدر در مورد فلسفه اسلام صحبت کردند که آن دو نفر کنار کشیدند. بعد از این ماجرا جوانان زیادی آمدند پیش ایشان، با آن ها صحبت کردند و آن ها تغییر مسیر دادند و عضو انجمن اسلامی شدند.

پرونده شهید

پرونده بخش اول


پرونده بخش دوم


پرونده بخش سوم


پرونده بخش چهارم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست