اکبر فضلی درزی

اکبر-فضلی-درزی
اطلاعات پرونده

نام : اکبر

نام خانوادگی : فضلی درزی

نام پدر : جسین

عضویت : بسیج

تحصیلات :

یگان خدمتی :

مسئولیت :

شغل : اصناف

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۱۱/۰۶

عملیات :

موضوع شهادت : درگیری با منافقین

محل شهادت : آمل

نحوه شهادت : اصابت تیر مستقیم

گلراز : امام زاده ابراهیم

وصیت نامه شهید

*توصیه نامه شهید اکبر فضلی*

به شما عزیزان توصیه می کنم که مطیع امر رهبر باشید و در دفاع از میهن از هیچ چیز دریغ نکنید. نماز را اول وقت بجا آورید ودر انجام فرائض دینی بکوشید. به بزرگترها به خصوص به والدین خود احترام بگذارید.توصیه دیگرم به شما در مورد تحصیل است که بدان توجه ویژه ای داشته تا بتوانید برای خود و جامعه فرد مفیدی باشید. از خواهرانم می خواهم که در حفظ حجاب خود نهایت کوشش را داشته باشند که حجاب آنان کوبنده تر از خون شهیدان است.
خاطرات شهید
همسر شهید:  ایشان هم محلی و فامیل دور ما نیز بود زمان ازدواج بنده ۱۵ سال و ایشان ۲۴ ساله بودند. ایشان بسیار خوش رفتار و مهربان بودند و همیشه در کارها به من کمک می کردند دو سال زندگی مشترکی که با هم داشتیم من از ایشان هیچ گونه بدی ندیدم.
زندگینامه
دوست و همرزم شهید- حسین جعفر قلی زاده: شب درگیری ۶ بهمن ایشان آمدند و به بسیجی ها در ساخت سنگر کمک می کردند و سعی می کردند که خودشان را به مغازه قنادی برسانند چون یک کارگر هم داشتند که همیشه در مغازه می ماند ایشان تلاش می کردند زودتر به مغازه بروند تا شاگرد خود را به خانه خود برسانند که از این درگیری ها هم در امان باشد، هم نترسد در هنگام مقابله با دشمن بودند که در سنگر سازی در منطقه بربرخیل به شهادت رسیدند.
پرونده شهید

پرونده بخش اول


پرونده بخش دوم


پرونده بخش سوم


پرونده بخش چهارم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست