فتح الله شکری

فتح-اله-شکری
اطلاعات پرونده

نام : فتح الله

نام خانوادگی : شکری

نام پدر : علی اکبر

عضویت : رسمی سپاه

تحصیلات : راهنمایی

یگان خدمتی : سپاه آمل

مسئولیت : سردار

شغل : پاسدار

تاریخ شهادت : ۱۳۶۱/۱۲/۱۲

عملیات :

موضوع شهادت : درگیری جنگل آمل

محل شهادت : جنگل آمل

نحوه شهادت : اصابت تیر مستقیم

گلراز : امام زاده ابراهیم آمل

وصیت نامه شهید

 وصيتنامه شهيد فتح‏الله شكرى

 الذين آمنوا و هاجروا و جاهدوا فى‏سبيل‏الله باموالهم و انفسهم اعظم درجة عندالله و اولئك هم‏الفائزون.

 آنان‏كه ايمان آورده‏اند و هجرت كردند و در راه خدا با مال و جان جهاد كردند آنها را نزد خدا مقام بلندى است. آنان بالخصوص رستگاران و سعادتمندان دو عالمند.

 به نام خداى ابراهيم و به نام خداى موسى و به نام خداى محمد رسول الله)ص( و سلام بر رهبران توحيدى از آدم تا خاتم و سلام بر محمد)ص( تا ولى عصر امام زمان)عج( و سلام بر نائب امام زمان، اين وارث انبيا و پيشواى آزادگان، مرشد پير و جوان، رهنماى امّتان، قوت قلب رزمندگان يعنى حضرت امام خمينى اين رهبر جهانى اسلام كه روزها چون شير مى‏خروشد و شب‏ها همچون جدش امام سجاد)ع( دعا و نيايش مى‏كند و سلام بر شهيدان گلگون كفن ايران و لعنت خدا بر آن كفار و مشركين و منافقين كه جيره‏خواران شيطان بزرگ آمريكا هستند. در موقعى كه ملت شريف ايران و پاسدارن جان بركف، اين ياران صديق امام زمان)عج( همچون سدى محكم در مقابل ياران شيطان بزرگ، آمريكا و مزدوران عراقى‏اش در منطقه ايستاده‏اند و مى‏روند تا طومار اين طاغوت‏ها را در هم بپيچند تا به زباله‏دان تاريخ بيفكنند انسان بر دو راهى انتخاب قرار مى‏گيرد كه كدام راه را انتخاب كند. به هرحال بايد يكى از اين دو راه را انتخاب كند يا عزت و شرف و آزادگى و سربلندى و مردانگى و يا ننگ و نفرت و ذلت و شرمسارى. اگر شرف و مردانگى و سربلندى و آزادى را انتخاب كرد دنبالش مشكلاتى هم دارد. برادران عزيز و امت حزب الله! فردا از شما سؤال مى‏شود كه در زمان جنگ براى انقلاب چه كردى؟ اى مردم ايران در اين زمان حجت بر شما تمام است. آيا كمك مالى كردى يا با زبانت كمك كردى يا با دادن فرزند كمك كردى يا خود در اين جنگ خون دادى كه شرق و غرب دشمن ما هستند.

 حال وصيتى با پدر  عزيزم. پدر عزيزم! اگر كسى ثروتى داشته باشد بايد يك پنجم آن را خمس بدهد شما كه الحمدلله هشت تا پسر داريد بايد يكى را در راه خدا بدهيد و آن منم. پدر عزيزم! اگر جسد مرا پيدا كرده‏ايد مرا در امام زاده ابراهيم كنار قبر برادر عزيزم و دوست گراميم نادر خضرى دفن كنيد.

 وصيتى به مادر مهربانم. وصيتم به شما اين است كه شما بايد شاد باشيد و هر وقت سر قبر من آمديد نمى‏گويم گريه نكنيد ولى گريه ضعف و بى قرارى نكنيد گريه بكنيد كه هر قطره از اشك شما تيرى باشد بر قلب دشمنان اسلام.

 وصيت به برادران بزرگم. هيچ وقت از خط امام منحرف نشويد هميشه پشتيبان ولايت فقيه باشيد و هميشه با خدا معامله كنيد.

 وصيتم به برادران عزيز يدالله و ذبيح‏الله اين است كه بايد به سپاه برويد كه سپاه به شما احتياج دارد و بعد از من اسلحه مرا گرفته و جاى خالى مرا در سپاه پر كنيد. وصيت به برادران كوچكم اين است كه به حرف پدر و مادر گوش كنيد و درستان را بخوانيد تا فرد لايقى براى اين انقلاب و اسلام باشيد.

 وصيتى به برادران انجمن اسلامى، وصيتم اين است كه شما با تمام قدرت در برابر كسانى كه در مقابل انقلاب ايستاده‏اند بايستيد و هيچ گونه سازشى نكنيد و سعى كنيد تا بچه‏هاى محل را با اخلاق اسلاميتان در خط اسلام و امام بار بياوريد.    والسلام

 

خاطرات شهید
زندگی نامه

 

شهید فتح الله شکری

فرزند: علی اکبر
پاسدار شهید فتح الله شکری در بهار سال ۱۳۳۷ در روستای کلوسای آمل بدنیا آمد. وی بدلیل نداشتن امکانات کافی در روستای خویش و همچنین تنگدستی خانواده نتوانست بیش از دوران ابتدائی ادامه تحصیل دهد.

او در ماههای محرم و رمضان در مساجد و تکایا به مرثیه خوانی می‌پرداخت و با فئودالها و خان‌های آن زمان شدیداً مخالفت می‌ورزید. در مهر ماه سال ۱۳۵۷ به خدمت سربازی فراخوانده شد که در پی صدور فرمان امام خمینی رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی مبنی بر ترک پادگانها از پادگان فرار نمود و به صف انقلابیون مسلمان پیوست .

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به ادامه خدمت سربازی پرداخت و پس از اتمام آن به کشاورزی پرداخت. فتح‌الله برای مقابله و مبارزه با ضد انقلابیون در گروهی بنام پیشمرگان اسلام مشغول به فعالیت شد. روحیه شهادت طلبی ایشان از همان اولایل انقلاب مشهود و در صحنه‌های ستیز با کفر و ضد انقلاب همیشه پیشگام بود.

به‌دنبال شروع جنگ تحمیلی ایران و عراق برادر فتح‌الله شکری خود را به مقر سپاه آمل رساند تا برای نبرد با کفار بعثی ثبت نام کند. او برای پاسداری از اسلام و دستاوردهای انقلاب چه در جبهه‌های جنگ و چه در جنگلهای آمل رشادتهای بسیار از خود به خرج داد و جز زحمت و خدمت چیز دیگری از خود به یاد نگذاشت. تا اینکه در ۱۲/۱۲/۶۱ به همراه دیگر یاران با وفایش در جنگلهای آمل به دست منافقین مزدور امپریالیسم جهانی به شهادت رسید.

پرونده شهید

پرونده بخش اول


پرونده بخش دوم


پرونده بخش سوم


پرونده بخش چهارم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست