علی قاسمی

اطلاعات پرونده

نام : علی

نام خانوادگی : قاسمی

نام پدر : نظامعلی

عضویت : بسیج

تحصیلات : دیپلم

یگان خدمتی : لشکر ۲۵ کربلا

مسئولیت : ادوات

شغل : بسیج

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۰۴/۱۳

عملیات : کربلای ۱

موضوع شهادت : جبهه

محل شهادت : مهران

نحوه شهادت : جراحات وارده به بدن در اثر بمباران هوایی

گلزار : امام زاده ابراهیم آمل

وصیت نامه شهید

 

*وصيت­نامه شهيد علي قاسمي*

وَسارِعوا اِلي مَغفرَةً مِن رَبِّكُم و جنه عرضها السموات و الارض اعدت للمتقین

                                                                                                            (آل عمران- ۱۳۳)

و بشاتبيد به سوي آمرزش پروردگار خويش و به سوي بهشتي كه پهنايش آسمان­ها و زمين را فرا گرفته است  و برای پرهیزکاران مهیاست.

 و اينك كه بعد از مدت­ها دوري و فراق فيض حق­تعالي نصيب­ام گشت و با ياري حق­تعالي كه توانستم حضوري هرچند كم در سنگرهاي دفاع از اسلام عزيز و انسانيت مظلوم پيدا كنم كلماتي چند براي سفارش و تذكر مي­نويسم تا سندي باشد بر عزم استوار امت قهرمان در ادامه اين نبرد سرنوشت­ساز و نيز پيمان­نامه­اي دوباره با شهيدان انقلاب اسلامي عزيزمان كه با رهبري­هاي خردمندانه امام عزيز و ايثارگري­هاي شهيدپرور وقتي كه براي هدايت برظلم و استبداد ۲۵۰۰ ساله شاهي پيروز شود امروز در ادامه رسالت آزادي­بخش خود درگير جنگي ناخواسته شده است.

دشمنان خفاش­صفت تاب نورافشاني خودشيد عالم آراي اسلام را كه اينك در سرزمين مسلمان مهدي (عج) طلوع كرده است، ندارد ولي نمي­دانند كه فجر صادق، صبح نويد نابودي شب ظلماني جهل و ستم را مي­دهد. لذا با تحميل اين جنگ بر ما قصد خاموشي نور الهي را دارند غافل از آن­كه شما ملت قهرمان در طي اين چند سال با مقاومت دليرانه خود يك بار ديگر پيروزي خون بر شمشير را اثبات كرديد و به فرمان امام عزيزمان به دنيا نمايانديد كه سلاح­ها هرگز نمي­تواند با خشم مقدس و انقلابي ملتي مقابله كند. شما به دشمنان ما نمايانديد كه آن­ها شايد بتوانند قلب ملتي را كه به خداوند سبحان تكيه كرده است با تيغ بدرّند ولي هرگز نمي­توانند اراده آن­ها را براي رسيدن به فلاح و آزادي و استقلال از بين ببرند. اما بدانيد كه راه ما به اتمام نرسيده است. بايد تا رسيدن به شهر توحيد به حرم مطهر اباعبدالله الحسين با صلابت و استواري ايستاده­ايد و از مصائب و مشكلات نهراسيد زيرا كه به قول شهيد مظلوم بهشتي، بهشت را به بها مي­دهند و به بهانه نمي­دهند.

اينك به نداي غريبي حسين (ع) بار ديگر در كربلاي ما طنين­انداز شده است و عاشقان را دعوت به سفر كرده است. دروازه­هاي شهر جهاد منتظر قدم مشتاقان حق­تعالي است. بر مرد حق بسيار خطاست كه در بستر خوشي و آرامش دنيا بماند و سعادت جاوداني جوار الله را با لذات دنيوي معاوضه كند. اسلام عزيز تكليف ما را معين كرده است. حضور در جبهه و ادامه اين دفاع مقدس تكليف الهي ماست يا لَيتَنا كُنّا مَعَكُم. اي كاش ما در كربلا با شما بوديم و به فوز عظيم نائل مي­شديم.

در آخر سخني چند با پدر و مادر دوستان و آشنايان:‌

پدر عزيزم و مادر مهربانم! اي كه در اين راه خدايي معلمي نيكو و شايسته برايم بوده­ايد، از اين­كه نتوانستم نيكي­هاي شما را در اين دنيا جبران كنم، بسيار شرمنده­ام و از شما حلاليت مي­طلبم. إن­شاءالله كه در از دست دادنم جامه صبر بپوشيد و در مقابل هرگونه مشيت الهي باشيد و ناراحتي بسيار از خودتان نشان ندهيد و بدانيد كه

ما اصابَتهُ مِن مُصيبَته اِلّا بِاذن الله وَ مَن يؤمِن بِالله يَهدي قَلبه واللهُ بِكلِّ شَيءٍ عَليهم.

هيچ رنج و مصيبتي نرسد مگر به اذن خداوند و هر كه به خدا ايمان آورد خدايش او را به مقام رضا و تسليم هدايت كند و خداوند بر همه چيز داناست.

و پيام همه ياران را تكرار مي­كنم كه «الدنيا دار ممر و لا دار المقر» و در اين سفر درازی که در پیش داریم تنها يك چيز لازم است و آن هم تقوای الهي است. دنيا محل عبور و گذشتن است و نه محل قرار و ماندن.

به خواهران و برادرانم سفارش مي­كنم كه امام را تنها نگذاريد و او را به جان مطيع باشيد. مراقب باشيد اعمالي كه انجام مي­دهيد در جهت كسب رضاي الهي و ايفاي مسووليت شرعي باشد و اميدوارم كاري بكنيد كه روز قيامت نزد اباعبدالله الحسين و زينب كبري شرمنده نباشيد.

به همه دوستان و ياران صديقم توصيه مي­كنم كه در راه بر حق­تان ثابت و بر سر پيمان خود با امام محكم و استوار باشيد و بدانيد كه اگر دست­تان از دامن ولايت كوتاه شود از راه هدايت به دور افتاده­ايد و دوستي­ها را بر اصول محكم اسلامي  استوار کنید. و محفلهای گرمتان را باذکر خداوند سبحان و یاد شهیدان عزیز نورانی کنید. با روشن بینی و تحلیل قوی، رسالت خویش را در مقاطع مختلف به نحو احسن بشناسید و عمل کنید.و در همه اعمال­تان خداوند را ناظر بر احوال خود بدانيد.

 در خاتمه از يك يك دوستان و آشناياني كه موجبات ناراحتي ايشان را فراهم كردم، عذر مي­خواهم و عاجزانه از ايشان مي­خواهم كه اين بنده روسياه را ببخشند. اميدوارم كه در دعاهاي­تان ما را ياد كنيد و براي آمرزش گناهان كثيري كه از روي جهالت و غرور مرتكب شدم در نزد خداوند برايم آمرزش بطلبيد. به اميد آن­كه كينه­ها و عقده­ها و تنگ­نظري­ها جاي خود را به صفا و وسعه صدر و تواضع بدهد.

 به اميد آن­كه فتح­المبين ديگري در پيش داشته باشيم و اين فجر را تا كربلا پيوند بزنيم إن­شاءالله كه خداوند ما را جان­فداي رهبر عزيزم بگرداند و به آمرزش گناهانم مرگم را شهادت در راهش قرار دهد.

    خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار     از عمر ما بکاه و بر عمر رهبر افزای

                                                                                                   والسلام عليكم و رحمه الله و برکاته

                                                                                                          چهارم شعبان المعظم۱۴۰۶

                                                                                                             تاريخ ۲۵/۱/۱۳۶۵

                                                                                    هفت تپه –اهواز                علی قاسمی

پرونده شهید

پرونده بخش اول


پرونده بخش دوم


پرونده بخش سوم


پرونده بخش چهارم


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست